SUUNTO

אודות SUUNTO
הסיפור מאחורי Suunto
רקע החברה

 
             
Suunto נוסדה בשנת 1936 על ידי תומאס ווהלונן, חובב טבע ונווט נלהב, אשר זה מכבר הוטרד ע"י בעייה:
אי הדיוק של מצפנים יבשים סטנדרטיים וחוסר היציבות של המחט בהם.
 
בהיותו מהנדס עם "ראש" יצירתי, הוא פיתח תחת פטנט שיטת ייצור למצפנים בעלי מחט יציבה בהרבה, קריאה טובה ומדוייקת יותר כמותה לא הייתה מקודם.
 
                                                                  
 
בשנות ה-50', Suunto ייצרה מצפני שטח כמו גם מצפנים ימיים, אשר אותם ייצאה למעל 50 ארצות ברחבי הגלובוס, ביניהן גם קנדה וארה"ב. ב-1952, הלסינקי אירחה את המשחקים האולימפיים והלפידים להדלקת הלהבה האולימפית יוצרו ע"י Suunto. המצפן הימי הראשון, Suunto K-12, הושק לשוק בשנת 1953. כמה שנים לאחר מכן, ב-1957, החלה Suunto לייצר היפסומטרים, המודדים את גובהם של עצים.
 
בשנות ה-60', מגוון המצפנים גדל עוד יותר ו-Suunto הציגה את מצפן הצלילה הראשון שלה - אשר פותח ע"י הצוללים עצמם. צולל ספורטיבי בריטי הצמיד מצפן מתוצרת Suunto לפרק כף ידו וגילה שהוא עובד גם מתחת למים. הודות למשובים והיוזמה שלו, קטגוריה עסקית שלמה נמצאה!
 
בשנים הבאות, כושר הייצוא וגודלה של Suunto גדלו בקצב מתמיד. Suunto התמקדה בשילוב כוחה במכניקה מדוייקת עם כישורים חדשים באלקטרוניקה. דיוק, אמינות ועמידות היו ערכי המפתח של Suunto מאז נוסדה.
 
ב-1987 ראה אור מה שלימים הפך לצמיחה הגדולה של Suunto, מחשב הצלילה מדגם SME שהוחל בייצור המוני. עד לאותם ימים, על הצולל היה לחשב את זמן השהייה הבטוח בצלילה ואת זמן הדקומפרסיה בעזרתן של טבלאות צלילה.
 
                                                               

 מעתה, מחשב קטן והאלגוריתמים שבתוכו עזרו לשמור על הבטיחות.
 
מחשב צלילה הקופמקטי דיו לענידה על פרק כף היד, ה-Suunto Spyder, המשולב עם מצפן אלקטרוני, היוו את היסודות "לכיבוש" השוק הבא של Suunto, עם ה-Suunto Vector ב-1998. מחשב היד Suunto Vector תוכנן לשימוש שטח "לשעות הפנאי". הוא מודד לחץ אויר ובכך גם גובה ועוזר לחזות שינויים במזג האויר כמו גם כיוון תנועה ושעה.
           
ה-Suunto Vector סלל את הדרך לדור הבא של מחשבי יד שפותחו במילניום החדש. ב-2004 Suunto הציגה את ה-Suunto D9, היחידה הראשונה שהציגה מחשב צלילה מלא ומצפן דיגיטלי.
 
באותה שנה נכנסה Suunto לתחום חדש עם מוצרי הדופק הראשונים, ביניהם ה-t6, מד דופק הנותן נתונים כשל אלו של מעבדת ספורט - מדידות איכותיות בזמן האימון והשפעתו על הגוף וכושרו של המתאמן. ה-Suunto t6 היה הראשון מבין משפחת ה-t לאימונים ב-2006 ובכך נכנסה החברה לעומק תחום הכושר והדופק.
 
ב-2007, הציגה Suunto סדרה חדשה של מחשבי שטח: ה-Suunto Core ו-Suunto Lumi. ה-Suunto Core משלב את מורשת Suunto עם קו עיצוב עכשווי ומציע את עקרון ה-ABC המתקדם - מד גובה (Altimeter), מד לחץ (Barometer) ומצפן (Compass).
 
                                                                

ה-Suunto Lumi היה מחשב השטח הראשון לנשים אשר היה מיועד במיוחד לנשים ואף עוצב ע"י נשים. שני המוצרים היוו הצלחה מסחררת בתחרויות עיצוב בינלאומיות: ל-Suunto Core הוענק פרס "Best of the Best" בתחרות ה-red dot המפורסמת וה-Suunto Lumi קיבל 2 פרסים באותה תחרות בשנת 2008.
 
מחשב הצלילה Suunto HelO2 הוצג לשוק בתחילת 2009. זהו מחשב הצלילה הראשון מ-Suunto עם יכולות תערובות גז מלאות. מחשב הצלילה תוכנן במיוחד עבור צוללים טכניים - צוללים המשתמשים במס' תערובות גז מרובות כדוגמת טרימיקס, נייטרוקס וחמצן בכדי לצלול לעומק רב יותר ולמשך זמן ארוך יותר לחקר ספינות טבועות ומערות לדוגמא.
 
שעוני הספורט היוקרתיים הראשונים של Suunto, ה-Suunto Elemntum, הוצגו באביב 2009. ה-Suunto Elemntum הוא השעון ל"עירוניים":
 
שוכני ערים אקטיביים עם תשוקה לשייט, צלילה ופעילויות שטח המעריכים את הצירוף של עיצוב ופונקציונאליות.
 
                                                               

כיום, Suunto היא המובילה בעיצוב וייצור של מוצרי ספורט לאימונים, צלילה, טיילים, טיפוס, סקי, שייט וגולף. עטורי פרסים על עיצוב, דיוק ואמינות, מוצרי הספורט של Suunto משלבים אסתטיות ופונקציונאליות של שעונים מוכווני-ספורט העוזרים לאתלטים בכל הרמות לנתח ולשפר את ביצועיהם. עם בסיס הבית הממוקם בוואנטה, פינלנד, Suunto מעסיקה יותר מ-500 אנשים מסביב לעולם ומפיצה את מוצריה ליותר מ-100 מדינות. החברה שייכת לתאגיד הספורט הממוקם בהלסינקי, פינלנד, Amer Sports Corporation, עם חברות בת כגון: Wilson, Salomon, Atomic, Precor, Arc'teryx ו-Mavic.
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפון