יוטה היא אחת המדינות עם הטבע הפראי היפה בארה"ב. פסגות מושלגות, מדבריות הרריות ואלפי קילומטרים של שבילים. יוטה היא המולדת של נעלי אלטרה (Altra) ומחוז הולדתן היא שרשרת רכס הרי וואסאץ' מזרחית לסולט לייק סיטי ופרובו. שמו של אביהן ומולידן הוא גולדן הארפר. בחור צעיר מיוטה, שרץ מרתון ב-2:45 שעות עוד כשהיה בן 12.
 

חברת נעלי אלטרה, שנוסדה רשמית רק בשנת 2009, כבר אחראית לפני ומאחורי הקלעים, ללא מעט מהשינויים שנראים בעולם נעלי הריצה בשנים האחרונות. בחנות נעלי הריצה המשפחתית בעיירה אורם, יוטה, זיהה הארפר את ההבדל בין מצב הרגליים בריצה יחפה לבין מצבן בריצה עם נעלי ריצה רגילות. בניסיון להתאים את מצב הרגליים עם שיכוך, למצבן בריצה יחפה, נעזר הארפר בסכיני חיתוך, טוסטרים להמסת סוליות ועוד. התוצאה של חיתוכים, שינויים והתאמות היתה הולדתם של שני מאפיינים מרכזיים שהם היסודות של נעלי אלטרה. הראשון – Zero Drop. השני – Toe Box.
 

המונח "דרופ מתאר" את ההפרש בין גובה העקב בנעל הריצה, לבין גובה כרית כף הרגל. בניסיון לייצר שיכוך מאסיבי יותר בעקב, הביאה האבולוציה של מרבית נעלי הריצה את כף הרגל לשיפוע הנוטה מהעקב הגבוה לאצבעות הנמוכות יותר. בקיצור – דרופ מהעקב לכיוון האצבעות.
 

באלטרה החליטו להתעסק עם האבולוציה והמסורת. הם שינו את הנוסחה כשהחליטו על "דרופ אפס". המשמעות – גובה העקב וגובה האצבעות זהים. בכל הדגמים של החברה, גם בכאלו בהם הסולייה האמצעית המשככת עבה בהחלט, נשמר העיקרון של שוויון הגבהים בין העקב לאצבעות.
 

המאפיין השני הוא ה-Toe Box. כפות הרגליים של רובנו צרות יותר בעקב מאשר בכרית כף הרגל. למרות זאת, באופן פרדוקסלי מרבית נעלי הריצה הופכות לצרות יותר ככל שמתקדמים לכיוון האצבעות. אלטרה החליטו להפוך ב-180 מעלות גם את המגמה הזו – קדמת הנעל באזור האצבעות רחבה, ומאפשרת פריסה מלאה של קדמת כף הרגל והאצבעות.
 

למעבר לדף המוצרים לחץ כאן.
Coi בניית אתרים
0
דף הבית טלפון